Juuste pikendamine algab tegelikult konsultatsioonist. Juuksur kontrollib kliendi juuste olukorda ning koos valitakse sobiv värvitoon ja sobiv kogus soovitud tulemuse saavutamiseks. Juuksepikendamine mitte ainult ei pikenda,vaid annavad ka kohevust ja volüümi. Valida ongi tihenduse,pikenduse või tihenduse ja pikenduse vahel. Juuksepikendusi on viies eri pikkuses: 30,40,45,50 ja 60 sentimeetrised. Viiekümnest erinevast värvitoonist valitakse 3-5 harmoneeruvat ja sobivat tooni.

Tihenduseks paigaldatakse 24-50 salku, pikenduseks 100-125 salku. Juuste paigaldamiseks on aja jooksul välja mõeldud hulk erinevaid tehnoloogiaid – keevitamine,vahatamine, liimimine,nõelumine – mis paraku väsitavad ja sageli kahjustavad pärisjuukseid. <Uudne juukseid säästev tehnoloogia on moduleerimine,mille puhul on kinnitusvahendi (polümeeri) molekulstruktuur sarnane loomuliku juuksestruktuuriga,. Great Lengths'i aplikaator aktiveerib polümeeri ja ühendab nii Great Lengths'i salgu inimese oma juustega. Ühenduskohad on ümarad või lapikud,mis ei ole tunda ja tänu sellele pole vaja peljata,kui keegi tahab pai teha. Juuksepikendused peavad olema mugavad ja loomulikud. Õigesti paigaldatud pikendusi ei tohi tunda olla, nad ei kisu kuskilt. Samuti ei tohiks ühenduskohad teravad olla.

Juuksepikendused   paigaldataks juuksejuure lähedale 1,5 cm kaugusele peanahast. Pärast paigaldust võib juukseid värvida,ent seda tuleb teha ainult kergvärviga. Soovitav on juukseid värvida salongis, kuna poes saadaolevates värvides on liiga palju vesinikku,mis võib pikendust kahjustada. Kvaliteetselt paigaldatud juuksepikendused peaksid probleemideta püsima 3-4 kuud. On loomulik,et selle aja jooksul võivad mõned salgud ära libiseda. Salongihoolduseks sobiv aeg on 3-4 kuu pärast pikenduse paigaldamist. Pikendused võetakse ära,eemaldatakse kõik väljalangenud juuksed,pestakse pea ning paigaldatakse pikendused uuest (vastavalt kliendi soovile, kas samad või uued)

Palju kliente on juuksepikendusi kandnud üle 10 aasta järjest ja ei mõtlegi nendest loobuda.

Juuksepikendamine võtab aega 30 min kuni 2,5 tundi